EN | DE | RU


1921
Dne 8.5.1921 Michael Niersberger založil firmu „Michael Niersberger Zentralheizungen“ se sídlem nedaleko Erlangenu v Německu.

1946
Po druhé světové válce začala pro Niersberger nová etapa vývoje. V květnu 1946 vstoupil do rodinného podniku syn Max.

1958-59
Po smrti rodičů převzali sourozenci Max a Gunda Niersberger společnost a pokračovali v tradici rodinného podnikání.

1975
V roce 1975 převzal Robert Niersberger vedení společnosti a její sídlo se přemístilo do čtvrti Erlangen-Bruck.

V roce 1977 přistoupili do společnosti Rainer Dippold, jako obchodní a Jan Kabriel, jako technický ředitel. Vedle hlavní obchodní činnosti oba podporovali rozvoj strategického postavení společnosti na trhu a díky jejich pracovnímu nasazení došlo k další expanzi.

V   letech    1987-1991    Niersberger    převzal    postupně   společnosti    Eller&Gutbrod,    HLS    Haustechnik    Jena,   Wärmetechnik   Wilkau-Haßlau  a  Technischer   Hausservice GmbH  Erfurt.

V roce 1991  byla založena společnost Niersberger Elektro GmbH a 1995 ASI Niersberger GmbH. Tím získal Niersberger novou podobu. V roce 1995 se Robert Niersberger rozloučil prodejem svého podílu a vedení společnosti převzali Rainer Dippold a Jan Kabriel.

Po  politické  změně v roce  1989  se ve  východní  Evropě  otevřel  nový trh.  V  roce  1996  Jan Kabriel spolu s Rainerem Dippoldem  založili v  České republice společnost Niersberger Instalace, s.r.o. se sídlem v Benešově.

Česká republika se v této době stala výchozím bodem pro expanzi do východní Evropy.

V roce 2000 vznikla společnost na Slovensku v Žilině a následně v Rumunsku. Zároveň se otevřel ruský trh. Od roku 2006 společnost působí na území Ruské federace, od roku 2009 jako společnost Niersberger Rus, s.r.o.

Od roku 2004 patří jednotlivé společnosti do Skupiny Niersberger a společně tak tvoří novou strukturu podnikání.

2015
Pro  skupinu   Niersberger   pracuje  po  celé   Evropě   asi  210  zaměstnanců,  mezi  nimi  i  mnoho   praktikantů.   Spolehlivě,  kompetentně a s mnoha inovativními nápady se tito zaměstnanci starají o všechny obory technického a technologického zařízení budov, bytové výstavby a vyvíjejí činnost i v oblasti obnovitelných zdrojů energie (výstavba bioplynových stanic a fotovoltaických elektráren).

Skupina  Niersberger  je  renomovanou  společností  s  mezinárodními  ambicemi,  která se  cítí  být vázána  tradicemi a  na  nové trhy přichází s průkopnickými technologiemi.

2017
V roce 2017 společnost přerušila aktivity na území Ruské federace.